Zaburzenia erekcji u 23-latka

Witam :) Mam zaledwie 23 lata i mam problem, ogólnie rzecz biorąc troszeczkę mnie to przeraża, ale z wszystkimi partnerkami które miałem do tej pory życie seksualnie układało się idealnie. Nigdy nie miałem problemu z erekcją, wręcz na samą myśl o seksie mój penis sie unosił. Teraz poznałem super kobieta, chodzący ideał lecz gdy dochodzi do sytuacji intymnych nie mam erekcji. Jestem tym faktem strasznie zaniepokojony, raz ze nie mam erekcji a dwa nie mam jakiejś super ochoty na seks. :(

Dzień dobry!

Często zaburzenia erekcji wynikają - paradoksalnie - z nadmiernego podniecenia, nowej i szczególnie atrakcyjnej sytuacji seksualne (np. bardzo atrakcyjna partnerka).
Nie wspomina Pan, od jak dawna pojawia się trudność, jak często itp. Zachęcam do lektury artykułów dot. psychologicznych przyczyn zaburzeń erekcji - roli stresu i lęku.

Pozdrawiam!

Wygląda na to, że "super kobieta chodzący ideał" onieśmiela Pana, gdyż bardzo Panu zależy na Niej. Tak jesteśmy skonstruowani, że jak nam bardzo zależy, to stres nas "spala"...
Na Pana miejscu skorzystałbym jak najszybciej z konsultacji lekarza seksuologa, aby przerwać niemiły okres niepowodzeń.
Utrzymujące się, powtarzające się niekorzystne zdarzenia mają bowiem skłonność do utrwalania się, jest to taki mechanizm nerwicowy. Oczywiście to tylko koncepcja, o rzeczywistej przyczynie zaburzeń zadecyduje konsultujący lekarz. Pozdrawiam i życzę powodzenia. JW, www.seksuologia.org.pl