Problemy podczas erekcji

Witam! Mam 22 lata. Dawniej podczas erekcji mój penis był sztywny, unosił się do poziomu i nie poruszał się zbytnio na boki. Teraz niestety mam pewien problem z potencją, gdyż podczas wzwodu, pomimo iż napływa do mojego penisa napływa krew i staje się twardy to, gdy leżę bezwładnie, opada na bok, zamiast stać pionowo do góry. Z czego może wynikać ten problem i czy istnieje jakaś możliwość, by temu zaradzić? W czym tkwią moje problemy z zaburzeniem erekcji? czy to normalne, że w moim wieku występują zaburzenia potencji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Kłopoty z erekcją u młodych mężczyzn mają przeważnie charakter psychogenny. Wpływ mają takie czynniki jak stres, nastawienie zadaniowe, lęk przed niezaspokojeniem partnerki, nadmierne podniecenie seksualne. Często jest tak, że im mężczyźnie  bardziej zależy na partnerce, tym słabsze pojawia się podniecenie seksualne (w jego miejsce powstaje stan napięcia nerwowego), czego następstwem jest osłabienie lub brak erekcji. Niektórzy mężczyźni bardzo pragną odbyć stosunek z atrakcyjną kobietą, lecz odczuwają nieuświadomiony lęk wywołany mechanizmem hamulcowym tkwiącym w podświadomości.
Nie opisał Pan dokładnie, czy dzieje się to w sytuacji z partnerką, czy wtedy jeśli Pan sam sobie leży bezwładnie na plecach. Jeżeli jest Pan wtedy sam i kładzie się, to podniecenie prawdopodobnie mija, co może sprawiać brak aktywności a tylko samo bezwładne leżenie. Ponadto nastawienie zadaniowe, że penis koniecznie musi stać prosto gdy my leżymy, samo w sobie spowoduje, że będzie opadał.
Prawdziwy problem pojawia się wtedy jeśli w sytuacji z partnerką zanika erekcja i uniemożliwia stosunek. Jeśli z partnerką jest erekcja i seks jest zadowalający to nie ma powodu do obaw. W razie wątpliwości proszę napisać jeszcze raz i opisać dokładniej kontekst.
Pozdrawiam.