Problem z wzwodem po wytrysku - co mam robić?

Witam. Bardzo ostatnio dołuje mnie pewien fakt. Czasami kocham się z dziewczyna cała noc bez erekcji ani przerw. Zaś innym razem po kilkunastu minutach mam dosyć aczkolwiek nie w tym problem. Po stosunku mam okropne problemy z ponownym wzwodem, a jak się "obudzi" to na moment. Kompletnie nie wiem co mam robić. I jak z tym walczyć. Do tego dochodzi fakt, że chyba w żaden sposób nie potrafię chociaż w małym stopniu zaspokoić swej partnerki. Poprzedniczki nigdy nie narzekały, bardzo często coś z nich wypływało, czy całe drżały. Niestety na nich mi do tego stopnia co teraz nie zależało. Jestem gotowy na jakieś leki czy coś. Cokolwiek byle bym się z tym uporał kompletnie tracę pewność siebie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Kłopoty z erekcją u młodych mężczyzn mają przeważnie charakter psychogenny. Wpływ mają takie czynniki jak stres, nastawienie zadaniowe, lęk przed niezaspokojeniem partnerki, nadmierne podniecenie seksualne. Często jest tak, że im mężczyźnie  bardziej zależy na partnerce, tym słabsze pojawia się podniecenie seksualne (w jego miejsce powstaje stan napięcia nerwowego), czego następstwem jest osłabienie lub brak erekcji. Niektórzy mężczyźni bardzo pragną odbyć stosunek z atrakcyjną kobietą, lecz odczuwają nieuświadomiony lęk wywołany mechanizmem hamulcowym tkwiącym w podświadomości.
Pierwsza rzecz to taka, że u większości mężczyzn po stosunku następuje okres refrakcji (odprężenia) i nie są oni zdolni do erekcji przez kolejne kilkanaście minut. Niektórzy mężczyźni potrzebują kilku godzin, inni kilku minut, rozbieżność jest dość znaczna. Zatem brak erekcji w takim przypadku jest czymś normalnym.
Proszę odczekać po stosunku jakiś czas i wtedy spróbować.
Kolejna rzecz to taka, że postawa, że nie jest się w stanie zaspokoić partnerki będzie tworzyć w Panu napięcie, lęk, nastawienie zadaniowe. To z kolei sprawi, że erekcja nie wystąpi.
Następnym razem gdy problem się pojawi to przede wszystkim proszę to potraktować ze spokojem - jako efekt dużego zaangażowania w relacje z partnerką. To się zdarza młodym mężczyznom. Może się Pan podzielić tym z partnerką, porozmawiać z nią szczerze. Jeśli partnerka to zrozumie i zaakceptuje poczuje się Pan bezpieczniej i jest duże prawdopodobieństwo, ze zaburzenie zniknie. Wielu młodych mężczyzn dramatyzuje w takich sytuacjach co pogarsza sprawę i zaburzenie erekcji pogłębia się.
Jeśli problem będzie dalej się pojawiał, zasięgnij porady seksuologa.
Pozdrawiam