Powody zaburzenia erekcji podczas stosunku

czym może być powód zaburzenia erekcji podczas masturbacji nie mam problemu z erekcją a jak dochodzi do stosunku to cieżko jest ją uzyskac a jak uzyskam to po chwili się kończy ta erekcja zdaża mi się to podczas stosunku tylko mam 18 lat i nie dawno to prubowałem robic pierwszy raz i miałem 3 próby i nie wyszło

Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Tzw. "pierwszy raz" rzadko kończy się pełnym sukcesem, szczególnie w przypadku osób, skupionych na tym, żeby dobrze podczas tego "razu" wypaść.
Pomimo powszechnego przekonania, seks jest swoistą sztuką, której podobnie jak wszystkiego, można i trzeba się uczyć. Trzy podejścia to jednak trochę za mało.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Na podstawie kilku nieudanych zbliżeń trudno o postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Dla wielu ludzi początki życia seksualnego wiążą się z pewnymi naturalnymi trudności, które najczęściej z mijającym czasem i rosnącym doświadczeniem same mijają. Jeśli uzyskuje Pan pełną erekcję podczas masturbacji, a problem pojawia się podczas prób stosunku z partnerką/ partnerem prawdopodobnymi przyczynami mogą być: stres, lęk zadaniowy, nadmierne oczekiwania wobec siebie i stosunku, kompleksy, oczekiwania i obawianie się "niepowodzenia", ale też niedostateczne (lub paradoksalnie - zbyt duże) podniecenie podczas kontaktu, nadmierna presja, niekomfortowe miejsce lub czas podejmowania zbliżeń, relacja z partnerką, to, jak ona reaguje na trudność z utrzymaniem erekcji itp.

Pozdrawiam!