Zaburzenia erekcji na tle psychicznym

Witam, mój narzeczony ma problemy z erekcją, prawdopodobnie na tle psychicznym. Czy da się to wyleczyć bez wizyty u seksuologa? Jakie są metody? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry!

Niekiedy zaburzenia seksualne słabną/ mijają z czasem. Pomocna jest edukacja, lektura książek poradnikowych, a przede wszystkim własna świadoma praca nad emocjami, uczuciami, myślami, poglądami, a także stosowanie metod treningowych w kontaktach seksualnych. Cenne są też wsparcie i wyrozumiałość partnera/ partnerki.
Często jednak, jeśli problem jest złożony, ma istotne przyczyny, zdążył się utrwalić, konieczne jest leczenie seksuologiczne.
Na podstawie Pani listu nie jest możliwe ocenić, jaka jest właściwa droga postępowania dla Pani partnera.

Pozdrawiam!