Zaburzenia wzwodu o podłoży psychologicznym

Witam, mam pytanie ... w sumie z góry wiem jakiego typu będzie odp - polecam kontakt s seksuologiem. Mam 21 lat, pierwsza partnerka seksualna (jesteśmy razem od 2 lat), mam zaburzenia wzwodu raczej ciągle, biorę na to lek Sildenafil 50mg, wiem ze to rozwiązanie tymczasowe, zaburzenia maja podłoże psyhiczne/psyhologiczne ( nie występują przy masturbacji). Z czego mogą wynikać? trudne relacje z rodzicami i rówieśnikami. Wykonywałem testy testo są w normie. Psyhiatra nic nie znalazł. Prosze konkret

Dzień dobry.

Właściwie sam odpowiedział Pan na swoje pytanie - faktycznie, przyczyny zaburzeń wzwodu o podłożu psychologicznym mogą mieć związek np. z relacjami z rodzicami.
Pana oczekiwanie jednak, by konkretnie odnieść się do Pańskiego postu - podając jak rozumiem - przyczyny problemu, nie może być, niestety, zaspokojone. Prawdopodobną odpowiedź można natomiast znaleźć podczas konsultacji i terapii seksuologicznej bądź psychologicznej. Z powyższego powodu sugerowałbym jw.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli dysfunkcja seksualna ma podłoże psychiczne, to pozostaje Panu podjęcie psychoterapii u psychoterapeuty. A jeżeli nie chce Pan podjąć takiej formy leczenia bądź nie może - to pozostaje Panu korzystanie z wsparcia farmakologicznego.

Dzień Dobry Panu,

W ślad za Panem podtrzymuję, że źródłem opisanego symptomu jest (niestety!) historia osobista z wczesnego dzieciństwa/adolescencji...

Wskazana byłaby terapia psychologiczna/seksuologiczna, która byłaby pomocna w dotarciu do prawdziwej przyczyny niepokojącego Pana dyskomfortu.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com