Jaka może być przyczyna zaburzeń wzwodu u 18-latka?

Witam. Mam na imię Maciek mam 18 lat. Dwa miesiące temu miałem bliższą sytuację z moją dziewczyną. Wszystko było spoko aż do momentu kiedy chciała mi zrobić dobrze. Mój penis opadł. Nagle całe podniecenie uciekło. Była to pierwsza taka moja sytuacja. Całe życie podniecały mnie dziewczyny. Miałem kilka przygód z dziewczynami ale nigdy nie czulem sie do końca swobodnie w łóżku. Nigdy nie myślałem o chłopcach. Byłem wręcz uzależniony od masturbacji. Niedługo po tej sytuacji zerwaliśmy (z innych powodów) a ja nie mogłem się masturbować. Nie podniecało mnie już to co jeszcze tydzień czy dwa temu było wow. Pojawiło się u mnie pytanie czy ja może nie jestem gejem. Nie wiem skąd się wzięła ta myśl. Od tego czasu strasznie mnie to męczy. Przestałem wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi. W dalszym ciągu nie podniecają mnie kobiety. Byłem u psychiatry i dał mi Setaloft na depresję. Często miewam myśli samobójcze. Nie potrafiłbym zaakceptować tego że jestem gejem. A mimo wszystko ciągle mam wrażenie że interesują mnie mężczyźni a nie kobiety. Nie daje mi to żyć. Widząc mężczyznę od razu zastanawiam się czy on mnie podnieca czy nie. I jestem w takim stanie że tego nie wiem. Nigdy mi przy facecie nie stanął. Nie wiem co robić i proszę o jakąś radę.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie i miło, że Pan do Nas napisał.

Zacznę od tego, że około 90 % tego, o czym myślimy, po prostu nie sprawdza się...

Z Pana relacji wnioskuję, że wpływ na opisane przez Pana reakcje/symptomy seksualne ma doświadczenie/uzależnienie samo zaspokajania się, które stało się już dla Pana nawykowym/zautomatyzowanym.
A w relacjach seksualnych/intymnych/erotycznych nie ma za bardzo
przestrzeni na pewną "automatyczność"..., a bardziej na skupianie się (nieśpieszne) na doznaniach płynących z ciała i podążanie za nimi.

Co do Pana pytania (muszę i nawet chcę Pana "zmartwić") gdyż kwestionowanie/utwierdzanie się w orientacji seksualnej w Pana młodzieńczym wieku, na podstawie zaobserwowanych przez Pana reakcji/doznań nie może być żadną i pewną dla Pana przesłanką.
o domniemanej przez Pana orientacji homoseksualnej tym bardziej, że ma Pan za sobą doświadczenie relacji seksualnych z Partnerkami.

Dlatego inspirowałabym Pana do obserwowania siebie, bez oceniania...
i jeśli Pan pozwoli, to chciałabym Pana prosić, by nabrał Pan do siebie dystansu i podchodził do siebie ze zrozumieniem.

Podsumowując, myślę że odpowiedziałam Panu na pytania, jak też uważam, że pomocna byłaby dla Pana rozwojowa psychoterapia, by mógł Pan przepracować swoje wątpliwości i obawy, docierając do ich przyczyny.

Z przesłaniem dla Pana tego, co jest Panu teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@g,mail.com

Szanowny Panie,
Bardzo mi przykro z powodu przeżywanych przez Pana trudności i niepokoju.
Opisywana przez Pana sytuacja musiała być dla Pana bardzo trudna i w zrozumiały sposób zasiała sporo niepewności.
Nie mniej jednak nie jest wykluczone, że przyczyną utracenia erekcji było coś zupełnie innego niż orientacja seksualna; częstymi przyczynami utraty erekcji w trakcie stosunku u młodych mężczyzn jest stres. Wspomina Pan o tym, że nigdy nie czuł Pan się do końca swobodnie w łóżku - pojawiające się w takiej sytuacji napięcie i lęk, mogą być tak silne, że powodują utratę erekcji oraz następujące później obniżenie popędu seksualnego. W takiej sytuacji najlepszym lekarstwem jest czas, znalezienie partnerki, z którą poczuje się Pan bezpiecznie oraz duża doza cierpliwości do siebie.
Jeżeli do tej pory Pana preferencje były heteroseksualne, nie ma szczególnych powodów by podejrzewać inną orientację.
W razie wątpliwości sugeruję konsultację seksuologiczną i ew. podjęcie terapii zw. z zaburzeniami erekcji.
Życzę powodzenia.