Nadciśnienie i zaburzenia wzwodu

Mam podobny problem choruję na nadciśnienie biorę Tritace Metocard Polocard teraz trudno o zwód niekiedy próbowałem się zaspokoić ręką ale nie odczuwam ochoty i boję się przyzwyczajenia z niepełnym zwodem żeby się to nie utrwaliło.Nie mam porannych zwodów nie chcę stracić partnerki ponieważ nie jestem wstanie jej zaspokoić robię to w inny sposób ale to może szybko ją zniechęcić, Lekarz rodzinny nie bardzo wie jak mi pomóc zapisał mi kilka razy polską viagrę to tez nie wiele pomogło.Mam 62 lata

Witaj !
Proszę udać się do lekarza seksuologa aby pana zdiagnozował i odpowiednią terapię wdrożył. Te leki , które pan bierze upośledzają czynności seksualne, proszę porozmawiać o zamianie na inne leki. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa wraz z aktualnymi wynikami badań oraz informacją o przyjmowanych lekach.

Pozdrawiam!

W przebiegu nadciśnienia nawet prawidłowo leczonego problemy seksualne są częste.
Czasami pomaga zmiana beta-blokera na nowszej generacji (droższy) , np. nebiwolol, ale o tym decyduje Pana internista lub kardiolog. Zazwyczaj jednak włączenie leczenia seksuologicznego jest potrzebne.
Wskazana wizyta u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.