Spadek erekcji po zastosowaniu leków na nadciśnieniu

Mam 42 lata po braniu leków na nadciśnienie ( LORISTA oraz CONCOR COR5mg) spadła moja erekcja.Mam młodą partnerkę (10 lat młodszą od siebie) do tej pory życie seksualne było bardzo udane .Ostatnio również sporo pracuję (po 12 godzin) oraz pale około paczki papierosów.Dziękuję za pomoc.

Choroba nadciśnieniowa powoduje różne problemy seksualne, nawet jeśli jest prawidłowo leczona. Narkomania tytoniowa nasila te seksualne problemy. Związane jest to głównie ze smołą (tar), ale nie tylko...
Proponuję porozmawiać z lekarzem, być może możliwa będzie zamiana beta-blokera na nieco droższy, ale nowszej generacji, np.nebiwolol, ale nie zawsze tak można...
Lorista zaś miewa korzystny wpływ na seksualność.
Podkreślić należy, że palacze mają różnego stopnia zaburzenia potencji, prędzej czy później, ale powszechnie. Jest to potężny czynnik ryzyka naczyniowego dla penisa i innych ważnych naczyń ( a także rakowego).
Pozdrawiam. JW, Poznań.