Spadek libido i problemy z erekcją

Witam, mam 18 lat. Od dłuższego czasu (około roku) zauważyłem u siebie spadek libido i problemy z erekcją (np. brak porannych wzwodów) zrobiłem badania i testosteron wyszedł mi bardzo dobry: 9.19ng/ml w skali 3-10.6 lecz prolaktyna wyszła mi strasznie wysoka!: 44.95 ng/ml w skali 3-15. Endokrynolog stwierdził u mnie hiperprolaktynemie i przypisał leki. Pytanie: czy przy tak wysokim poziomie prolaktyny możliwe jest odzyskanie dawnej sprawności i czy leki będę musiał brać do końca życia?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Normalizacja poziomu prolaktyny jest dla uzyskania sprawności seksualnej konieczna (także dla płodności).
Powinien Pan pozostawać w opiece endokrynologa tak długo, jak będzie potrzeba.
Czasami jest to kilka lat. Ale zwykle krócej...
Należy pamiętać, że alkohol, niektóre środki psychoaktywne oraz poszczególne leki podwyższają poziom prolaktyny.
Także leki stosowane w leczeniu hyperprolaktynemii wchodzą w niekorzystne interakcje z alkoholem, należy przeczytać ulotkę.
Jest lek stosowany raz na kilka dni, ale dużo droższy od "standardowych", jest bez ulgi NFZ.
Podsumowując, proszę pilnować leczenia u endokrynologa, a wszystko się powinno ułożyć.
Jeżeli kiedyś decydowałby się Pan na kontakty seksualne, to może warto rozważyć profilaktyczną wizytę u lekarza seksuologa.
Nadmienię, że u młodych mężczyzn z problemami seksualnymi w praktyce częściej spotykamy odchylenia w prolaktynie, niż w powszechnie znanym testosteronie.
Zwykle przyczyną jest stres i pewna indywidualna niedojrzalość/nadwrażliwość podwzgórza-przysadki, rzadziej zmiany w samej przysadce.
Problemy zaś z testosteronem ma często subpopulacja młodych "sterydowców" z siłowni, ale to już inne zagadnienie...
Pozdrawiam. Mieszka Pan w pięknym regionie. JW, www.seksuologia.org.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty