Bardzo wysoki poziom prolaktyny a problemy z erekcją

Proszę o pomoc. U męża występują problemy z erekcją. Po przeprowadzeniu badań wyszedł bardzo wysoki poziom prolaktyny (7x wyższy od górnej granicy określającej normy), poza tym ma bardzo niski poziom testosteronu i obniżony LH. Staramy się o pierwsze dziecko, po kilku miesiącach bez efektów. Czy mamy szanse z takimi wynikami? Badania zlecił lekarz endokrynolog, czy nie powinniśmy zgłosić się do androloga?

Prolaktyna wymaga obniżenia, endokrynolog zapewne ustali przyczynę heperprolaktynemii.
Obniżony poziom LH powoduje prolaktyna, a niski LH prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu.
Takie są zależności...
W leczeniu hiperprolaktynemii stosuje się pochodne sporyszu, jak bromergon, bromocorn itp.- leki te wymagają codziennego stosowania i mają sporo niemiłych działań ubocznych.
Są też leki droższe, ale lepiej tolerowane i stosowane tylko raz w tygodniu, jest to Dostinex amerykański. Wszystkie leki są oczywiście tylko na receptę, warto omówić gotowość stosowania bardziej "luksusowego" leku z lekarzem leczącym.
Podsumowując: konieczna normalizacja stanu endokrynnego przed staraniem się o dziecko. Pozdrawiam. JW, Poznań.