Poziom prolaktyny a stosowanie Glucophage

Witam, mam prolaktynę 50 przy normie około 23. Brałam 2 miesiące Glucophage, ale po odstawieniu leków poziom prolaktyny jest ten sam. Testosteron, estrogeny, TSH w normie. Jak mogę obniżyć poziom prolaktyny? Nie miesiączkuję. Wcześniej brałam tabletki hormonalne Yasmin, po odstawieniu raz plamienie wywołane luteiną (bardzo źle sie po niej czułam), od listopada brak okresu. Jak przywrócić okres?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa endokrynologa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki w kierunku hiperprolaktynemii, sądzę, że także warto byłoby oznaczyć LH i FSH.