Leczenie podwyższonego poziomu prolaktyny przy PCOS

Witam, Od ok 7 lat mam problemy hormonalne, podwyższoną prolaktynę powyżej 29 ng/ml, podwyższony stosunek LH/FSH wskazujący na PCOS, podwyzszony testosteron. Do tej pory byłam leczona jedynie tabletkami hormonalnymi, jednak po odstawieniu sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Nikt nie leczył tej podwyższonej prolaktyny, nie miałam tez wykonanego testu na obciążenie i wielu innych badan hormonalnych (np. SHGB, DHEA, wolny testosteron itd). Czy powinnam także leczyc tą podwyzszoną prolkatyne?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.