Starania o dziecko a antykoncepcja

Od 15rż nie miesiączkuje (obraz dla PCO). 10 lat brałam środki anty na wywołanie miesiączek. Obecnie staramy się o dziecko. Po odstawieniu leków owulacja nie wystąpiła-przyjmowałam luteinę od 16dc i w trakcie wystąpiło 3-dniowe plamienie (22dc-24dc). W 27dc na USG endometrium 1,3mm (obraz prawidłowy). W 30dc (lub 9dc licząc od plamienia) wykonałam badania krwi - TSH-4,2235uIU/ml, FSH-8,33mlU/ml, LH-16,6 mlU/ml, Prolaktyna-22,46ng/ml, Estradiol-35pg/ml. Wyniki są wiarygodne (LH/FSH)? Czy to PCO?

Lek. Tomasz Budlewski

Do rozpoznania PCOS nie są potrzebne wyniki badań laboratoryjnych. Co do wyników ciężko jest coś więcej powiedzieć bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium. Proponuję koniecznie udać się do lekarza ginekologa.