Starania o dziecko a antykoncepcja
Od 15rż nie miesiączkuje (obraz dla PCO). 10 lat brałam środki anty na wywołanie miesiączek. Obecnie staramy się o dziecko. Po odstawieniu leków owulacja nie wystąpiła-przyjmowałam luteinę od 16dc i w trakcie wystąpiło 3-dniowe plamienie (22dc-24dc). W 27dc na USG endometrium 1,3mm (obraz prawidłowy). W 30dc (lub 9dc licząc od plamienia) wykonałam badania krwi - TSH-4,2235uIU/ml, FSH-8,33mlU/ml, LH-16,6 mlU/ml, Prolaktyna-22,46ng/ml, Estradiol-35pg/ml. Wyniki są wiarygodne (LH/FSH)? Czy to PCO?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Do rozpoznania PCOS nie są potrzebne wyniki badań laboratoryjnych. Co do wyników ciężko jest coś więcej powiedzieć bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium. Proponuję koniecznie udać się do lekarza ginekologa.