Obniżony poziom testosteronu: co może oznaczać?

Czy obniżony poziom testosteronu może powodować poblemy z potencją i orientacją seksualną? Czy w wieku 27 lat poziom testosteronu może być tak niski, jak u starszej osoby. Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Obniżenie stężenia testosteronu we krwi może wiązać się z zaburzeniami libido oraz zaburzeniami potencji. W tej chwili nie ma danych wskazujących na związek z orientacją seksualną.

Przyczyn obniżenia stężenia testosteronu może być wiele, wśród najczęstszych znajdują się:
zaburzenia funkcji podwzgórza, przysadki i uszkodzenie jąder (alkohol, urazy, wirusy), nadużywanie alkoholu oraz choroby wątroby.

Proponuję skonsultować problem z andrologiem lub endokrynologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl