Poziom testosteronu u 26-latka a ospałość, zmęczenie, problemy z koncentracją i osłabienie erekcji

Chciałem się zapytać, czy u mężczyzny 26 lat poziom testosteronu 5.7 ng/ml nie jest za niski- laboratorium w którym wykonywałem badanie podaje zakres referencyjny 3-10.6 ng/ml, zaś w internecie można znaleźć różne badania gdzie średnia dla mojego przedziału wiekowego wynosi 6.1. Czy może to mieć związek z takimi objawami jak ospałość,zmęczenie,problemy z koncentracją oraz znaczne osłabienie porannych i samoistnych erekcji? Objawy te obserwuję u siebie od dłuższego czasu.

Witam,

Proszę sprawdzić sobie jeszcze poziom wolnego testosteronu, estradiolu, prolaktyny oraz stężenie SHGB. Proponowałbym również przesiewową ocenę funkcji tarczycy - wystarczy oznaczyć TSH. Jeśli będą jakieś nieprawidłowości warto udać się do endokrynologa, który pomoże Panu rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz