Badanie testosteronu u 51-latka

Mam poziom testosteronu w organizmie 1150 a norma jest 950 ,czy to moze miec wplyw na erekcje mam 51 lat

Szanowna Panie,

Wysoki poziom testosteronu ma korzystny wpływ na erekcję, pod warunkiem, że nie ma Pan zbyt wysokiego stężenia np. estradiolu. Proszę oznaczyć sobie estradiol, SHGB, LH, FSH we krwi oraz wykonać usg jąder. Z wynikami proszę udać się do endokrynologa. Stężenie testosteronu u Pana jest za wysokie, zakładam, że nie stosował Pan preparatów testosteronu, dlatego należy ustalić przyczynę zbyt wysokiego stężenie hormonu.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz