Przyjmowanie Bisocard a erekcja

Czy przyjmowanie niżej podanych leków może być przyczyną kłopotów z erekcją. Tezeo. 80 mg Bisocard 5 mg Romazic 10 mg Proszę o odpowiedź za które z góry dziękuję.

Odstawianie leków byłoby poważnym błędem. Proponuję porozmawiać z lekarzem leczącym o problemie erekcji, czasami zmiana beta-blokera na nowszej generacji jest możliwa, ale niestety rzadko to poprawia sytuację, gdyż przyczyną zaburzeń są wymienione wyżej choroby plus często palenie oraz stress.
Być może lekarz leczący dołączy Panu lek poprawiający wzwód lub zaleci konsultację lekarza seksuologa.
Konsultacje seksuologiczne są jednak zazwyczaj niedostępne w ramach NFZ, czyli są odpłatne.
Lekarze seksuolodzy nie zalecają zwykle tak reklamowanych tzw. suplementów, ich terapeutyczna wartość w rzeczywistych problemach jest wątpliwa, a stosowanie jakichkolwiek preparatów bez konsultacji specjalisty jest zazwyczaj przeciwskuteczne, a nawet ryzykowne.
Można się skrzywdzić...
Podsumowując: proponuję porozmawiać z lekarzem leczącym ( także, jeśli jest to kobieta...).
Jeżeli to nie wystarczy, to warto rozważyć konsultację u lekarza seksuologa.
Nie należy jednak tylko liczyć na lekarstwa, zdrowy styl życia (unikanie palenia ważne!) - dieta, aktywność fizyczna, ale ustalona z lekarzem, unikanie alkoholizowania się, leczenie chorób somatycznych (nadciśnienie, otyłość, dyslipidemie) - wszystko to służy zdrowiu seksualnemu.
Pozdrawiam. JW, Poznań, seksuologia.org.pl