Problem ze wzwodem po zażyciu leku Betalock

Leczę się, na nadciśnienie tętnicze 14 lat. Zdiagnozowano u mnie ,nadciśnienie pierwotne tak zwane bez przyczynowe.Cukrzycy ,miażdżycy tętnic nie mam horesterol mam ,w normie.Biorę Betalock 50mg raz ,na dobę Mam problem ze wzwodem.Problem się ,zaczol jak zaczołem brać ten srodek .Dziala na nadciśnienie ,ale i na członka.Mam 43 lata jaki środek by ,pan panie doktorze mi polecił.Pozdrawiam.

Proszę porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem, powiedzieć o kłopotach seksualnych.
Nadciśnienie jest jedną z częstszych przyczyn zaburzeń seksualnych.
Być może jednak zamiana betablokera Betaloc na lek nowszej generacji (droższy) poprawi sytuację.
Do takich leków należy betabloker nebiwolol ( o różnych nazwach firmowych, np. Nedal).
Próbę zmiany leku może zaproponować tylko lekarz leczący, który zna całokształt obrazu klinicznego.
(Bywa, że trzeba wrócić do starego leku, bo nowy nie opanowuje sytuacji kardiologicznej...)
Warto też rozważyć konsultację u lekarza seksuologa. Dołączenie leku seksuologicznego często jest skuteczne. Przestrzegam przed używaniem preparatów na własną rękę, także tzw. "suplementów" reklamowanych w TV i w Sieci. Do tych reklam lepiej mieć dystans...
Pierwsza jest diagnostyka u specjalisty.
Pozdrawiam Świątecznie. JW, seksuologia.org.pl