Zaburzenie wzwodu o podłożu psychicznym

Jestem w dobrym stanie zdrowia nie choruję na żadne przewlekłe choroby. Niedawno rozpocząłem współżycie seksualne i odkryłem w sobie poważny problem mianowicie zaburzenie wzwodu, które nie pozwala mi odbyć stosunku. Po wielu próbach zgłosiłem się do lekarza rodzinnego okazało się, że ma to podłoże psychiczne. Dostałem lek Sildenafil Medana 50mg i środki uspokajające, które nie przyniosły żadnej poprawy. Co mam teraz zrobić, czy to w końcu przejdzie? Czuję, że to przeradza się w depresję.

Warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i przyjrzeć się temu "podłożu psychicznemu" czyli inaczej mówiąc- uczuciom, emocjom, lękom, doświadczeniom, które Pana blokują. Gdy Pan je przepracuje, objawy powinny ustąpić.