Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia wzwodu po zastosowaniu Seroxatu

Witam, nigdy nie miałem problemu ze wzwodem. 3 miesiące temu zażyłem dwie tabletki Seroxatu (20mg). Pierwsza o godz.19, następna o 9.00 rano następnego dnia, od tego momemtu po zażyciu tych leków mam problemy ze wzwodem do tej pory. Czy seroxat mógł coś uszkodzić w moim organizmie, a jeśli tak to co? Gdzie mam szukać przyczyny? Bardzo proszę o odpowiedz. Od tego momentu o niczym innym nie myśle , tylko o tym.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Proszę dokładnie przeczytać ulotkę leku. Leki z grupy SSRI, jakim jest Seroxat mogą wywoływać objawy uboczne w postaci problemów z erekcją. Jednak w Pana przypadku, tj. 2x20mg przez 1 dzień 3 miesiące temu, uważam że nie powinien Pan wiązać jednorazowego zastosowania leku z uszkodzeniem organizmu. W jakich okolicznościach zaczął Pan przyjmować Seroxat? Czy brał/bierze Pan jeszcze inne leki? Bezpośrednio po leczeniu lekami z grupy SSRI mogą wystąpić długo utrzymujące się dysfunkcje seksualne, jednak przypadki takie są dość rzadkie i obserwowane po długotrwałym leczeniu. Powinien Pan skontaktować się ze swoim lekarzem i opowiedzieć mu o problemie. Może się okazać, że problemy o których Pan pisze mają podłoże psychiczne (nerwowość, emocje, stres).

0

Witam,
być może lek zadziałał w sposób na tyle rozlużniający i uspokajający psychicznie,że "pozwolił Panu"nie traktować siebie wyłacznie ,jako gotowego w każdej chwili do odbycia aktu seksualnego.Bo to z tymi problemami zmagają się współcześni mężczyżni,którzy uwierzyli,że wizerunek samca Alfa jest przepustką do szczęścia.
Proszę wybaczyć dosadność wpisu,ale zdrowie wymaga odpoczynku i właśnie tego się od Pana domaga, ,jak myślę.Natomiast obawy co do skutków,jakie podsuwa Panu wyobrażnia w związku z opisaną swojej niedyspozycją ,dobrze byłoby skonsultować je z psychoterapeutą,bo mogą być związane z koniecznością pracy nad saooceną ,satysfakcją w związku,w którym Pan jest,czy wreszcie Pana zmęczeniem z innych powodów.Dobre skutki przynosi również psychoterapia pary.
Zachęcam i ciepło pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy