Problem ze wzwodem. Co mam robić?

Witam, mam 24 lata i poważne problemy ze wzwodem. Nie podniecają mnie filmy porno ani kobiety. W ciągu roku nie udał mi się seks z trzema kobietami, chociaż bardzo mi się podobały, nie uzyskuję wzwodu. Masturbuję się od 14 roku życia, na początku bardzo często, kilka razy dziennie, a od roku tyko raz dziennie. Myślę, że to może dlatego, że wcześniej robiłem to tak często. Jedynie, gdy dotykam penisa ręką jest w miarę twardy, ale jak przestaję to opada. Nigdy też nie schodziła mi skóra z żołędzia. Jestem już tak zdesperowany, że biorę pewien reklamowany suplement diety, niestety drugie opakowanie i nic.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Większość problemów ze wzwodem ma podłoże organiczne, a jedynie 10% - psychiczne. Mimo to, można podejrzewać, iż takie pochodzenie mają Pana problemy. Jest Pan osobą młodą i - jeśli nie zażywa Pan żadnych leków, o których nie napisał Pan - to podłoże psychiczne tych problemów jest bardziej prawdopodobne. Te leki to przede wszystkim sterydy przyjmowane w celu wzrostu masy mięśniowej, ale też niektóre leki obniżające ciśnienie, czy psychotropowe. Duży, choć niedoceniany wpływ na kondycję seksualną mają też: przemęczenie, niedostatek snu oraz używki: alkohol i narkotyki. Ponadto zauważył Pan u siebie problem chirurgiczny - nieodprowadzalność napletka, czyli stulejkę. Podejrzewam, że ten defekt kosmetyczny może wpłynąć na Pana pewność siebie w kontaktach seksualnych, a w efekcie - nasilić opisywane problemy.

Zalecałbym wizytę u seksuologa, specjalisty od problemów, jakie Pana spotkały, a poza tym - u chirurga, który pozwoli Panu pozbyć się problemu stulejki. Natomiast nie sądzę, aby jakikolwiek wpływ miała wieloletnia masturbacja.