Propranolol a zaburzenia erekcji

Witam serdecznie, piszę w związku z czasowym problemem impotencji. Mam 24 lata. Przez ostatnie 2-3 miesiące brałem P***. Dawkowałem zgodnie z zaleceniami lekarza od 10 mg. Po ostatnim zwiększeniu dawki (do 60 mg) zaobserwowałem problemy z moją dotychczas idealną potencją. Wzwód zanikł od około tygodnia. Moja choroba nie jest groźna w ogóle dla mojego normalnego funkcjonowania, więc od 2 dni odstawiłem leki. Chciałbym jak najszybciej rozwiązać problem z moją potencją, gdyż jest to strasznie niekomfortowe w związku z moim życiem w związku. Jakie Państwo polecają diety i jakie ewentualnie środki mam brać, by mój naturalny wigor wrócił? Nie widzę innego powodu, dla którego moje problemy miałyby mieć inne podłoże (nie palę, piję raz na „ruski rok”), nigdy nie miałem problemu ze wzwodem, psychicznie też nie widzę żadnych przeciwwskazań. Wyrazy szacunku.

Witam serdecznie!

Propranolol jest lekiem wydawanym tylko i wyłącznie na zlecenie lekarza. Skoro lekarz przepisał Panu dany lek, a następnie zwiększył jego dawkę, to na pewno nie jest to choroba niegroźna (tak jak Pan to ujął). Uważam zatem, że odstawienie leku było bardzo nieodpowiedzialne, tym bardziej, że zrobił to, jak się domyślam, z dnia na dzień.

Propranolol jest lekiem stosunkowo często powodującym zaburzenia wzwodu. Zwiększenie dawki niewątpliwie spowodowało zaburzenia erekcji. W obecnej sytuacji powinien Pan zgłosić się do lekarza ustalającego Panu leczenie, lub lekarza rodzinnego, którzy zmodyfikują leczenie. Najczęściej propranolol zamieniany jest na Bisoprolol. Lek z tej samej grupy, nie powodujący podobnych działań niepożądanych.

Ze względu na zaburzenia wzwodu spowodowane działaniami niepożądanymi leku zmiana diety niewiele tu pomoże. Raz jeszcze zachęcam do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam.