Problem z odcinkiem szyjnym i piersiowym kręgosłupa a wynik badania

witam mam problem z kregosłupem, odcinek szyjny i piersiowy.Ostatnio mialam robione zdjecie rtg Th i troche niepokoi mnie opis : nieduża skolioza w prawo, pogłębienie katozy piersiowej, zwężenie szpar miedzykregowych Th6,Th7,Th8,Th9,Th10(najwieksze Th8i Th9),oskszopty na krawedziach trzonow kregow srodkowych i dolnych, nieco obnizone przednie czesci trzonow kregow srodkowych. Prosilabym o jakas porade, ostatnio bole sie nasilily,bola mnie zebra i cierpna rece i nogi. Bol budzi mnie w nocy .

Aleksander Ropielewski

Konieczny jest kontakt z neurochirurgiem i wykonanie badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa, które uwidoczni jak bardzo uciskane są korzenie nerwowe. To ucisk na nerwy jest powodem dolegliwości bólowych. Do tego czasu sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać i wykonywać ćwiczenia odciążające kręgosłup.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować się z neurologiem, który po badaniu zaleci odpowiednie postępowanie, leki, zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, wskazane są także u Pana ćwiczenia wzmacnajace mięśnie przykręgosłupowe.
Pozdrawiam