Problem z oddychaniem i straszy ból głowy cały czas

Witam. Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu (2 miesięcy ) mam straszne bóle głowy do tego dochodzą problemy z oddychaniem i kłucie w prawej klatce piersiowej. Bóle głowy zaczynają się od mniej więcej 9 i trwają cały czas. Problemy z oddychaniem mam raz na tydzień albo kilka razy w tyg. Jak miałam mierzone ciśnienie to wyszło mi jakieś 120/90 nie wiem czy to niskie czy wysokie? Cały dzień mogła bym spać. Mam duszności, byłam już u lekarza to przepisał mi tylko tabletki na uspokojenie ;/ Proszę o pomoc ..
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dolegliwości, które opisujesz występujące u młodych ludzi najczęściej występują w zaburzeniu zwanym nerwicą lękową. Takie samo skojarzenie miał Twój lekarz, skoro przepisał Ci leki uspokajające. Nie wspominasz, kiedy zostały przepisane Ci lekarstwa i czy w ogóle je przyjmujesz. Z tego co piszesz, wynika, że nie jesteś zadowolona z takiej terapii. Myślę jednak, że warto spróbować regularnie przyjmować leki i zobaczyć czy nastąpi poprawa. Jeśli objawy nie ustąpią, lub przynajmniej nie zmniejszą swej intensywności, wtedy ponownie skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Wynik pomiaru ciśnienia tętniczego jest całkowicie prawidłowy.

Pozdrawiam.