Ból głowy: co to oznacza u 18-latki?

Witam. Mam 18 lat i od miesiąca boli mnie głowa. Początkowo miałam zatoki i od tej choroby zaczął się ból głowy. Brałam antybiotyk K***** przez 12 dni i przez kilka dni ból głowy oraz katar ustapiły. Po tym czasie głowa rozbolała mnie ponownie (czasem mniej czasem bardziej). Głowa boli mnie w kościach klinowych, (pulsuje) w kosi czołowej i z tyłu. Czasem nie potrafię określić bólu. Boli mnie w nocy, gdy się przebudzę rano i wieczorem. Nie raz są przerwy, ale ból głowy powraca. Jest pulsujący, czasem kłujący i prmieniujący. Czasem czuję jak bolą mnie kosci czaszki. Biorę leki, które przepisał mi neurolog: krople ******* trzy razy dziennie po 15 kropel i miksturę na uspokojenie z w*****, gdyż psycholog stwierdził, że jestem nerwowa. Bóle ustępuje tylko wtedy, kiedy wezmę tabletkę przeciwbólową. Miałam robione badanie EEG i jest nieprawidłowe, ale lekarz stwierdził, że to nic poważnego. Proszę o pomoc. Jaka może być przyczyna bólu? Proszę o odpowiedź. S.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Choć bóle głowy to dość często spotykany objaw, to niestety bardzo często trudno jest ustalić jego przyczynę. Powinien zająć się tym specjalista neurolog poprzez dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani oraz ocenę badań dodatkowych. Proszę zatem zaufać swojemu lekarzowi. Jeżeli ból nie ustąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni, konieczne będzie wykonanie kolejnych badań dodatkowych, takich jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. A tymczasem proszę systematycznie przyjmować leki.