Co oznacza połowiczny ból głowy?

Dzień dobry, od dwóch tygodni boli mnie od rana do wieczora prawa połowa głowy, głównie w okolicy skroni ale ból promieniuje do innych obszarów prawej półkuli. Ból jest umiarkowany, nasila się przy wyjściu na dwór lub otwarciu okna (jest zimno), z każdym wdechem zimnego powietrza czuję pieczenie prawej skroni. Gdy siedzę w ciepłym pomieszczeniu ból się zmniejsza, ustępuje na jakiś czas, czasami zmienia charakter na uciskowy. Paracetamol nie pomaga, nie mam kataru, gorączki ani innych objawów zapalenia zatok. Nigdy wcześniej głowa mnie nie bolała, ból rozpoczął się pod koniec kuracji antybiotykowej spowodowanej biegunką. Na początku myślałam że to od antybiotyku ale ból pomimo upływu 2 tygodniu nie ustępuje. Czy to może być przewianie? Dlaczego boli tylko połowa głowy? Jakie badania powinnam wykonać?

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa, konieczne podstawowe badania krwi, morfologia, CRP, itp, MR głowy.
Proszę się obserwować, jeśli ból będzie narastał (zwiększał nasilenie i częstotliwość), pojawią się dodatkowe objawy, powinna Pani zgłosić się do lekarza.Pozdrawiam