Silny ból głowy

Bardzo proszę o pomoc. Mam silne bóle głowy w prawej skroni. Ból jest kłujący, pulsujący oraz mam ucisk na prawej stonie czaszki (cała półkula czaszki jest uciśnięta) oraz czuję straszne goraco. Przy takim bólu boli mnie również prawe oko, ale w środku mam pieczenie i podrażnienie. Taki ból utrzymuje się do 4 godzin. Przy tym bólu mam duszności oraz wymioty. Trwa to już od kilku miesięcy, 3 lub 4 razy w tygodniu. Zarzywam tabletki przeciwbólowe, lecz bez skutku, bo wcale nie działają.Jestem już zdesperowana, gdyż mam dopiero 25 lat, a z dnia na dzień ból jest coraz silniejszy, który osłabia cały mój organizm. Proszę o radę, jakie mam zrobić badania.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Proszę bardzo pilnie udać się do lekarza neurologa lub neurochirurga. Skierowanie otrzyma Pani od swojego lekarza rodzinnego. Jeżeli objawy trwają już od kilku miesięcy, absolutnie nie może ich Pani bagatelizować i leczyć lekami przeciwbólowymi. Ból głowy i towarzyszące wymioty są częstym objawem np. guza mózgu, ale oczywiście po szeregu badań, jakie będą u Pani wykonane (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny), lekarz wykluczy bądź potwierdzi diagnozę. Tak jak wcześniej podkreśliłam, proszę pilnie udać się do specjalisty, niestety czas oczekiwania na wizytę może być bardzo długi. W takim przypadku proszę zgłosić się bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala, w którym jest oddział neurologii lub neurochirurgii i opisać dokładnie swoje objawy, domagając się badań obrazowych.