Co oznacza ból głowy za uchem?

Od 10 dni boli mnie bardzo głowa lewa strona najbardziej za uchem. Ból nasila wieczorem w nocy nie mogę leżeć ani spać na wznak gdyż mam silny ból z tyłu głowy. Wizytę do Neurologa mam wyznaczoną koniec stycznia ale ból nasila się coraz bardziej i bardzo skacze mi ciśnienie krwi. Jeszcze do konca 2017 roku miałem stabilne ciśniei krwi srednia 110-113 / 61-76. Obecnie biorę co 5 godzin tabletki p czasam wynosi 150/99 Nigdy wcześniej nie miałem tak wysokiego. Proszę o poradę Dziękuję

Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Ważne jest - natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt, gorączka), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, guz), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok, zapalenie ucha). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. W Pana przypadku istnieje możliwośc że ból jest objawem świeżo wykrytego nadcisnienia tętniczego. Neurolog zdecyduje o konieczności badania dodatkowych, np. TK lub MR głowy aby wykluczyć poważniejsze przyczyny bólu.
Proszę się obserwować, jeśli ból będzie narastał w ciągu kolejnych dni (zwiększał nasilenie i częstotliwość), pojawią się dodatkowe objawy, powinien Pan zgłosić się do szpitala, nie czekając na wizytę w poradni. Pozdrawiam