Problem z trądzikiem na plecach

Od 15 roku życia mam problem z trądzikiem na plecach. Od 22 lat stwierdzono u mnie hashi. Jestem mężczyzną, mam 25 lat. Biorę Euthyrox N75 i często badam TSH, wszystko jest zawsze w pięknej normie. Niestety trądziku nie mogę pokonać. Wszystkie leki z Isotretinoiną powodują u mnie silne reakcje w postaci gorączki, "kamień" w głowie, tracenie równowagi, dreszcze, zimno od szyi w dół. Co robić? Mam wrażenie, że organizm panicznie boi się wyleczyć trądzik... Derm nie wie co może to powodować...
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Lekarz dobierze odpowiednie leczenie mając na uwadze choroby współistniejące.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty