Problem z udami - dlaczego swędzi mnie skóra?

Witam! Od pewnego czasu strasznie swędzą mnie uda! Nie da się nic zrobić, czytam książkę - swędzi. Sprzątam - swędzi. Ćwiczę - swędzi. No czegoś można dostać! Dodam, że gdy drapię się dłużej (lub już wcześniej) pojawia się pokrzywka. Ale to wczoraj zauważyłam. Nigdy nie byłam uczulona. Co się dzieje?! Zaraz zwariuję!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania dolegliwości i wyjaśnić czy na przykład świąd wynika z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak zmiany są raczej zbyt uporczywe. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dolegliwości się nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Mimo wszystko proszę się nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam