Problem z zajściem w ciążę po 22 miesiącach od zastrzyku antykoncepcyjnego

Witam mam pytanie Jestem juz 22 miesiace po zastrzyku antykoncepcyjnym i nie moge zajsc w ciaze co robic? Jakie wyniki powinnam zrobic by sprawdzic czy wszystko jest ok.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastrzyk antykoncepcyjny skutecznie zabezpiecza przed ciążą przez 3 miesiące. Oznacza to, że płodność powinna powrócić już półtora roku temu. Jeśli od tego czasu regularnie Państwo współżyją bez zabezpieczenia to najpewniej można już mówić o problemie niepłodności. W celu ustalenia konkretnej przyczyny trudności z zajściem w ciążę koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.