Problem ze skracającą się szyjką macicy w ciąży

Witam, mam problem ze skracajaca sie szyjka macicy w ciazy. W 23 tyg jej dlugosc wynosila 2,8 cm a dwa tyg pozniej 1,4 cm i ujscie wewn u-ksztaltne z rozwarciem na 1 cm i wtedy trafilam do szpitala na podtrzymanie. przeszlam tokolize i otrzymalam sterydy na rozwoj pluc. Nastepnie duphaston i no-spa 2 razy dziennie i lezenie. Obecnie skonczony 30 tydzien a szyjka ma tylko 0,5 cm. Ujscie zewn zamkniete i szczelne. Czy przy ciaglym skracaniu sie szyjki i obecnym stanie mam szanse dotrwac do 37 tyg?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno konieczne jest odpoczywanie. A co lekarze mówią na temat założenia szwu? czy są jakieś przeciwwskazania. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.