Problemy z kręgosłupem po wypadku

Niespełna rok po wypadku komunikacyjnym w którym doznałam między innymi urazu głowy zaczęły się moje problemy z kręgosłupem szczególnie szyjnym i piersiowym włącznie z dyskopatią szyjną . Czy mogę to wiązać z wypadkiem?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wszystko zależy od mechanizmu wypadku - czy był to wypadek komunikacyjny?
W nich bardzo często dochodzi do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego.
Najlepszą weryfikacją czy to wypadek był przyczyną powstałych zmian jest porównanie starego RTG (jeśli takowe w ostatnich 5 latach Pani wykonywała) z kliszami wykonanymi po wypadku.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dodatkowo, jeśli wykonywana była diagnostyka radiologiczna bezpośrednio po wypadku, można ocenić cechy uwidocznionych zmian - czy wyglądają one na zmiany "świeże" czy raczej na rozwijające się powoli zmiany zwyrodnieniowe.