Problemy z narządami wewnętrznymi, zaparcia, stany zapalne na twarzy

Witam, od ponad roku mam problemy z narządami wewnętrznymi zaparcia, stany zapalne na twarzy (wypryski), złe samopoczucie. Wydaje mi się, że to wszystko przez moją dietę duże spożycie mięsa oraz węglowodanów złożonych z ograniczoną ilości warzyw. Aktualnie przebywam za granica za 3 tygodnie wracam do Polski i chce iść do lekarza. Chciałbym o udzielenie mi odpowiedzi do jakiego lekarza i się udać i jakie badania najlepiej wykonać ( kolonoskopia? badania krwi?). Z góry dziękuje za odpowiedz.

Michał Springer

Witam, nieprawidłowa dieta (ale nie tylko) może być przyczyną opisywanych dolegliwości. Jednak bez zebrania dokładniejszego wywiadu i zbadania niemożliwe jest postawienie diagnozy. Proponuję, żeby to lekarz rodzinny podczas wizyty zlecił potrzebne mu badania. Ewentualnie może Pan wykonać prywatnie podstawowe badania krwi i moczu jeżeli ma Pan ograniczony czas (morfologia, crp, glukoza na czczo, profil lipidowy, tsh, badanie ogólne moczu). Badania te niekoniecznie pozwolą na postawienie diagnozy, możliwe że skrócą czas diagnostyki. Badania inwazyjne takie jak kolonoskopia powinny być wykonywane ze wskazań lekarskich. Pozdrawiam