Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z oddawaniem moczu i kału u 21-latka

Dziś miałem pełny pęcherz i musiałem oddać mocz. Jednocześnie chciało mi się kupę. Pobiegłem do toalety. Po wysikaniu sie pobiegłem szybko do toalety. Po zdjęciu spodni trochę mi poleciało moczu. Czy miałem to przez to że miałem zwieracz odbytu "zajęty"? Dodam że sikałem okazyjnie na zewnątrz.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Być może popuszczenie moczu wynikało z przepelnienia odbytnicy i ucisku na pęcherz. Nie należy dopuszczać do sytuacji kiedy pęcherz jest tak przepełniony. Jeżeli popuszczanie będzie się powtarzało, należy skonsultować się z lekarzem urologiem.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy