Problemy z trawieniem u 29-letniej osoby

Witam! Mam 29lat i duze problemy z trawieniem. Ostatnio jest co raz gorzej. brzuch wyglada jak w 5m-cu ciazy. przy wzroscie 164 waze 57kg...tzn wazylam,poniewaz teraz wszstko sie zatrzymalo jestem spuchnieta jak balon. czym moge poprawic poranne wizyty w ubikacji? na czczo pije siemie lniane/tzn.dopiero zaczelam,poniewaz kiedys mi pomagalo. slyszalam takze o wodzie przegotowanej na pusty zoladek. moze powinnam to zbadac?jestem za granica i tutaj nie tak latwo o badania lekarskie. prosze o rade

Witam,
na podstawie powyższych informacji nie potrafię ustalić przyczyny wzdęć i problemów trawiennych o których Pani pisze. Jak rozumiem dokuczają Pani zaparcia.
Sugerowałabym na początek uregulowanie spożywanych posiłków, spożywanie ich co 2,5 - 3 godziny. Wypijanie rano na czczo szklanki przegotowanej wody o temperaturze pokojowej z łyżeczka soku z cytryny również może pomóc. Proszę zwrócić uwagę czy wypija Pani wystarczającą ilość płynów, powinno się wypijać ok. 2,5 litra, z czego większość to powinna być woda.
W całodziennym menu należy pamiętać o surowych warzywach, produktach zbożowych z pełnego ziarna oraz napojach mlecznych fermentowanych.
Wyeliminować należy natomiast produkty mączne i z dużą zawartością cukru.