Profilaktycznie badania na zapalenie wątroby typu B

WZW B opis wyników. Mam52 lata jestem kobietą.Zrobiłam profilaktycznie badania na zapalenie wątroby typu B. Bardzo proszę o interpretację wyników: Przeciwciała anty HBs: 180 mlU/ml Przeciwciała anty HBc całkowite : DODATNI Wyniki Alat , Aspat , Bilirubina całkowita wszystko ok-w normie , USG wątroby w normie W wieku 10 lat przeszłam żółtaczkę zakaźną -NIE wiem czy byłam szczepiona.Dziękuję za pomoc

Pani poziom przeciwciał antyHBs świadczy o tym, że przebyła Pani kiedyś zakażenie wirusem typu B wątroby lub też była Pani szczepiona przeciw temu wirusowi (taki wynik nie świadczy o żadnej patologii). Niestety wynik dodatni obecności przeciwciał antyHBC może świadczyć o zakażeniu aktywnym, nosicielstwie czy przebytym bardzo niebezpiecznym wirusem typu C wątroby. Radzę z tym wynikiem pilnie skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.