Promieniujący ból głowy i karku wywołany zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam! Od miesiąca boli mnie kark i głowa. Ból promieniuje mi na barki, prawe ramię i rękę. Często ręka mi drętwieje i wszystko upuszczam. Głowa tak czasem boli, że mam wrażenie, że zaraz zwymiotuję. Chodzę jak robokop. Byłam dziś u ortopedy, a on nawet mnie nie zbadał, tylko powiedział, że mam zmienić lekarza! Szczyt bezczelności. Mam iść do neurologa lub poradni bólu. Na zdjęciu RTG (prawo stronna skolioza, dziobki zwyrodnieniowe na krawędziach trzonowych). Jak mam żyć? Ból paraliżuje cały czas, podstawowe czynności w domu, są bardzo utrudnione, nie wspomnę, że w pracy przechodzę horror. Proszę o pomoc!

Witam! Niestety nie dołączyła Pani wyniku badania obrazowego, który zawiera istotne informacje, potrzebne do oceny stopnia zaawansowania zmian i zaplanowania leczenia. Na podstawie opisu dolegliwości i fragmentu opisu zdjęcia RTG można wnioskować, że odczuwane dolegliwości są spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. W związku z tym konieczne jest zastosowanie leczenia zachowawczego składającego się z rehabilitacji oraz farmakoterapii. Rehabilitacja powinna zawierać fizykoterapię (terapia z użyciem bodźców fizycznych np. pola magnetycznego czy ultradźwięków) oraz masaż. Leczenie farmakologiczne powinno uwzględniać przede wszystkim leki rozluźniające mięśnie szkieletowe, ale także leki z grupy NLPZ. Konieczna jest konsultacja neurologiczna. Po przeprowadzeniu badania fizykalnego lekarz dobierze odpowiednie zabiegi oraz leki. Jeśli po 6 tygodniach leczenia zachowawczego nie nastąpi poprawa, wówczas warto skonsultować problem z neurochirurgiem (w tym celu może być konieczne wykonanie MR kręgosłupa). Pozdrawiam serdecznie!