Prosaki na prąciu a wskazania do stosowania Acnelec

Witam, mam problem z małymi prosakami na poliku. Byłam u dermatologa i zapisał mi krem acnelec. Czytałam jednak ze zadne maście i kremy nie działają na prosaki. Moje pytanie brzmi nastepująco czy warto kupic ten krem, zadziała na prosaki czy wrecz przeciwnie zamiast zlikwidowac prosaki może zaszkodzic mojej skórze?

Prosaki to małe torbielki, które powstają w skórze na skutek nieprawidłowego rogowacenia i/lub złuszczania. Stosowanie ww. leku może przynieść poprawę. Jest to jedna z nieinwazyjnych metod likwidacji tego typu zmian.