Prośba o analizę USG węzłów chłonnych 10-latka
Opis usg węzłów szyjnych 10 lat dziecko. dość liczne węzły chłonne w obrębie szyi obustronnie położone w okolicy dużych naczyn oraz podżuchwowe z typowym zróżnicowaniem zatokowo-miąższowym oraz pojedyncze ubogoechowe wymiary do 12x5mm po prawej oraz 12x6mm po lewej stronie.węzły karkowe z typowym zróżnicowaniem zatokowo-miąższowym wymiar do 8x2mm po prawe i 15x4mm po lewej stronie. Co oznacza ten wynik usg. czy to rakowe?co dalej jakie badania?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
wynik nie wskazuje, że przyczyną może być nowotwór złośliwy. Powiększone węzły w tej okolicy to powyżej 10 mm i opis USG potwierdza, że są powiększone ale nie wyjaśnia dokładnej przyczyny. Potrzebne są dodatkowe badania. Proszę zgłosić się do pediatry.
Pozdrawiam.