Prośba o analizę USG węzłów chłonnych 10-latka

Opis usg węzłów szyjnych 10 lat dziecko. dość liczne węzły chłonne w obrębie szyi obustronnie położone w okolicy dużych naczyn oraz podżuchwowe z typowym zróżnicowaniem zatokowo-miąższowym oraz pojedyncze ubogoechowe wymiary do 12x5mm po prawej oraz 12x6mm po lewej stronie.węzły karkowe z typowym zróżnicowaniem zatokowo-miąższowym wymiar do 8x2mm po prawe i 15x4mm po lewej stronie. Co oznacza ten wynik usg. czy to rakowe?co dalej jakie badania?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik nie wskazuje, że przyczyną może być nowotwór złośliwy. Powiększone węzły w tej okolicy to powyżej 10 mm i opis USG potwierdza, że są powiększone ale nie wyjaśnia dokładnej przyczyny. Potrzebne są dodatkowe badania. Proszę zgłosić się do pediatry.

Pozdrawiam.