Prośba o analizę wyników na bakterię chlamydia pneumoniae

Witam, proszę o analizę wyników na bakterię chlamydia pneumoniae: IgG 85,66 RU/ML (dodatnie), IgM 0,17 Ratio (ujemne), IgA 1,53 RATIO (dodatnie). Moimi objawami są zaburzenia widzenia (śnieg optyczny), zmętnienia ciała szklistego, stany otępienia, drżenie mięśni, złe samopoczucie. Dodam iż miałem pełną diagnostykę neurologiczną i okulistyczną. Lekarze nic złego nie zauważyli. Proszę o analizę wyników i ewentualne potwierdzenie dolegliwości związane z tą bakterią.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone IgA może świadczyć o przewlekłym zakażeniu. Wysokie IgG świadczy o dawniejszym zakażeniu , natomiast niskie IgM świadczy o braku świeżego zakażenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.