Prośba o analizę wyniku TK zatok

proszę o interpretację wyniku tk zatok obocznych nosa bez kontrastu. Obustronnie miernie upowietrznione malzowiny nosowe srodkowe typ2 - wariant rozwojowy. Przegroda nosa nieznacznie skrzywiona w str. Prawa. Badanie było zlecone z powodu "klikania" w uchu przy przelykaniu, czy przyczyna mogą byc takie malzowiny nosowe i przegroda? Reszta parametrów w badaniu prawidłowa. Mam jeszcze zlecone tk piramid kości skroniowych czy ono moze wyjaśnić coś wiecej? Co moze byc przyczyna?z gory dziękuje

Witam,
stan zatok nie ma raczej związku z Pani dolegliwością.
Skrzywioną przegrodę nosową ma większość ludzi.
Być może TK kości skroniowych wniesie coś więcej do diagnostyki, aczkolwiek jest to kolejna duża dawka promieniowania - proszę przemyśleć temat.

pozdrawiam