Prośba o interpretację badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam. Bardzo prosze o interpretacje mojego wyniku. Wiek 20 lat . Bardzo dokucza mi bol czasami sa dni gdy boli nawet przy siedzeniu lezeniu czy staniu. Dodam ze moj ojciec choruje na SM Opis badania: Badanie MR kregoslupa ledzwiowo krzyzowego Zniesienie fizjologicznej lordozy w odcinku ledzwiowym.Na poziomie L4-L5 prawostronna protruzja tarczy miedzykregowej 4mm z konfliktem tarczowo korzeniowym srodotworowo

Wynik nie świadczy w żadnym razie o SM. Leczenie może być zachowawcze lub operacyjne. Aby podjąć decyzję o rodzaju leczenia, lekarz neurochirurg musi ocenić zdjęcie.

Na podstrawie MRI kregosłupa ledzwiowego nie stwierdzi sie u Pani lub tez nie wykluczy SM - badanie i ocena neurologiczna
Interpretacja MRI - zniesienie lordozy - czyli zmniejszenie lub brak naturalnej fizjologicznej krzywizny kregosłupa, protruzja tarczy miedzykregowej z uciskiem na korzeń -tzw. dyskopatia lub wysuniecie dysku z podraznieniem korzenia nerwowego - z tad najprawdopodobniej Pani dolegliwosci bólowe.
Zachecam do konsultacji neurologicznej - w celu dokladnej oceny Pani stanu zdrowia - i wdrozeniu odpowiedniego leczenia. Zyczę dużo zdrowia