Interpretacja rezonansu odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Proszę o interpretację rezonansu odcinka lędźwiowo-krzyżowego Witam od pół roku męczę się z bólem pleców, pośladka i nogi Oto wyniki rezonansu: Obniżenie wysokości i intensywności sygnału krążka międzykręgowego w obrazach T2 zależnych (zmiany dehydratacyjne) na podstawie L4/L5. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Na podstawie L4/L5 szerokopodstawna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz modelująca korzenie nerwowe. Dzień po badaniu doszły problemy z oddawaniem moczu.

Interperetacja - spłycenie lordozy ledzwiowej - subiektywna ocena opisujacego krzywizne kregosłupa
Niepokojaca jest natomiast informacja - protruzja czyli pekniecie krazka miedzykregowego (dysku) ucisk nakorzenie oraz worek oponowy moze dawac objawy neurologiczne
Zaburzenia oddawania moczu - to bardzo niepokojacyobjaw - sugeruje jak naszjybsza konsultacje neurochirurgiczna - nie wykluczone, że czeka Pania leczenie operacyjne
Prosze nie lekcewazyc tegoobjawu- Życze powodzenia i dużo zdrowia