Prośba o interpretację morfologii i badania moczu 8-miesięcznej córki

Witam. Zrobiłam 8 m-cznej córce badania morfologii i moczu. Mocz w normie. Morfologia w porządku z wyjątkiem płytek krwi w krwi obwodowej: 111 (zakres referencji 140-440) i hematokrytu: 32,7 (zakres ref. 37,0-47,0). Do tego wynik badania z rozmazu krwi obwodowej: Neutrocyty pałeczkowate 2% (Zakres ref. <5); Neutrocyty podzielone 20% (40-70); Eozynocyty w krwi obw. 3% (<6); Limfocyty w krwi obw. 74% (20-45); Monocyty w krwi ow. 1% (<10). Proszę o interpretację i zalecenia. Dziękuję pozdrawiam.

Witam. Rozmaz układu białokrwinkowego jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku. Jeśli chodzi zaś o obniżony poziom hematokrytu i płytek krwi to może wiązać się on ze zbyt małą podażą żelaza w diecie, w związku z czym sugeruję oznaczenie poziomu żelaza w surowicy.