Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyników badań krwi

Dzień dobry, robiłam ostatnio badania krwi. Jednak zaniepokoiło mnie w nich obniżone PLT 143 (norma to 150-400), powtarza się to już 3 raz z rzędu, oraz podwyższone PDW 22,3 (9-17), MPV 15,3 (8-12), P-LCR 65,8% (13-43). Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Lekkie obniżenie poziomu płytek krwi, wyższe ich zróżnicowanie (wskaźnik PDW), a także większa niż zwykle średnia objętość płytki krwi nie musi świadczyć o niczym złym, jeśli nie towarzyszą temu żadne objawy, tj. częstsze krwawienia, przedłużony czas krwawienia itp.

Jeśli dalej to Panią niepokoi, proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem rodzinnym, który ewentualnie zleci dalsze badania, tj. układ krzepnięcia, czas krwawienia, czas krzepnięcia itp.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy