Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone MPV i obniżone PDW

podwyzszone mpv 11,5 i obnizone pdw 15, 1 co to oznacza?
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Judyta Samul-Jastrzębska
54 poziom zaufania

Witam. MPV oraz PDW to parametry opisujące płytki krwi i należy je zawsze interpretować razem z liczbą płytek krwi (PLT). MPV oznacza średnią objętość płytki, natomiast PDW to wskaźnik anizocytozy płytek krwi czyli ich zróżnicowania pod względem objętości. Wzrost MPV może wskazywać na zwiększone wytwarzanie płytek krwi. Jeżeli tylko wymienione przez Panią parametry nieznacznie odbiegają od normy nie ma to znaczenia klinicznego.
Pozdrawiam

0
Judyta Samul-Jastrzębska
54 poziom zaufania

Witam. MPV oraz PDW to parametry opisujące płytki krwi i zawsze należy je interpretować razem z liczbą płytek krwi (PLT). MPV oznacza średnią objętość płytki, natomiast PDW anizocytozę czyli zróżnicowanie płytek krwi pod względem objętości (charakteryzuje się dużą zmiennością). Wzrost MPV może wskazywać na zwiększone wytwarzanie płytek krwi. Jeżeli tylko podane przez Panią parametry nieznacznie odbiegają od normy, nie ma to znaczenia klinicznego.

0
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

przedstawione przez Panią wyniki są w granicy normy. Nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy