Podwyższone wskaźniki PDW i MPV w morfologii krwi

Witam, Bardzo proszę o poradę, gdyż wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie, a chciałabym wiedzieć wcześniej. W ostatnich badaniach morfologii miałam wyniki PDW 20,8, MPV 14,4 i P-LCR 61,9. Wyniki są trochę podwyższone. Co może to oznaczać? Czy może to świadczyć o czymś poważnym? Czy powinnam wykonać jeszcze inne, bardziej szczegółowe badania? Jaki wpływ na zdrowie mają podwyższone czynniki PDW, MPV i P-LCR w badaniu krwi? Szukałam informacji w internecie, ale były mało precyzyjne. Będę wdzięczna zatem za szczegółową odpowiedź i informację czy nieco podwyższony wynik jest niepokojący. Dziękuję

Magdalena Mroczek

MPV, PDW, P-LCR to wskaźniki dotyczące płytek: pdw dotyczy zróżnicowania ich wielkości, mpv określa średnią objętość płytek, p-lcr to wskaźnik dużych płytek. Jeśli liczba płytek jest prawidłowa i nie ma zmian w morfologii nie należny się przejmować wzrostem tych parametrów.