Prośba o interpretację wyników badania krwi, które wykonane było z powodu niedoczynności tarczycy

Witam .Szanowni panstwo proszę o interpretacje wynikow krwi ,ktore byly robione z powodu niedoczynnosci tarczycy oto wyniki TSH 3,110 FT4 1,16 ANTY-TPO 71,22 ANTY -TG 5,98 dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani czy stosuje Pani suplementację hormonów tarczycy oraz w jakim jest Pani wieku. Same wartości mieszczą się bowiem w normie, ale mogą nie być prawidłowe w zależności od danych szczegółowych. Przeciwciała anty-TPO są nieco podwyższone co świadczy o autoimmunologicznym uszkodzeniu tarczycy.